Stronnictwo Demokratyczne przystąpiło do Koalicji Wolność, Równość, Demokracja

5 maj , 2016,
,

Dziś, punktualnie w południe w Warszawie ogłoszono powstanie Koalicji Wolność, Równość, Demokracja.

Do koalicji, której organizacji podjął się Komitet Obrony Demokracji przystąpiło między innymi Stronnictwo Demokratyczne, reprezentowane na dzisiejszym spotkaniu przez Andrzeja Potockiego.

Poza SD, KWRD tworzą też Nowoczesna, PSL, Partia Demokratyczna, Zieloni, Inicjatywa Polska, Dom Wszystkich Polska i SLD. Reprezentant PO zapowiedział przystąpienie swojej partii do koalicji po formalnej decyzji władz partii.

Fundamentami koalicji są: wartości europejskie, obrona porządku prawnego Rzeczypospolitej i sprzeciw wobec niszczenia państwa i jego instytucji.

Już jutro zostanie opublikowany manifest koalicji WRD.

– Współdziałanie sił demokratycznych i odłożenie na półkę indywidualnych partyjnych ambicji to spełnienie oczekiwań milionów ludzi zaniepokojonych rujnowaniem pozycji Polski w świecie i osiągnięć ostatnich 25 lat. Mam nadzieję, że koalicja zdolna będzie zaproponować program działań, który pozwoli przywrócić Polsce znaczące miejsce w Europie i odbuduje zaufanie wobec naszego państwa. Kieruje nami odpowiedzialność za przyszłość, a nie chęć powrotu do przeszłości – powiedział na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Stronnictwa Andrzej Potocki.