Piskorski: PiS będzie tym silniejszy, im bardziej będziemy milczeć

3 sty , 2016,

– Nie należy odpuszczać, nawet jeśli jest się bezradnym – powiedział o akcji Radiowej „Jedynki” przeciwko ustawie medialnej „Gość Wydarzeń” Paweł Piskorski. – PiS realizuje plan stopniowego przejęcia kluczowych rzeczy w polskiej polityce i sferze publicznej, bo wychodzą z założenia, że wybory są za trzy lata i odbędą się już w zupełnie nowej sytuacji – dodał.

– Media będą ich, gospodarka będzie ich, możliwe, że opozycja będzie po jakichś procesach karnych, będzie zdziesiątkowana i podzielona, i na takiej fali PiS za trzy lata będzie w stanie wygrać wybory. Oni się nie przejmują, że teraz ich notowania w tej chwili spadną – tłumaczył przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.

– Okazało się, że różnymi trikami, bezczelnością, językiem zakłamania, np. mówienie o ustawie „naprawczej” Trybunału Konstytucyjnego, kiedy funduje się ustawę całkowicie go blokującą, można bardzo szybko podważyć fundamenty państwa polskiego i to jest niepokojące – zauważył Piskorski. – Wolę się spotkać z zarzutem odrobinę zbytniej histerii, niż z zarzutem tego, że dokonaliśmy zaniechań, jak się za kilka lat okaże, że mamy rację – dodał.

czytaj więcej