Piskorski: Takie instytucje jak Trybunał Konstytucyjny są głównym strażnikiem naszych wolności.

29 lis , 2015,
,

PiS w swej drodze do wszechwładzy, chce przejąć instytucje, które dzisiaj nie kojarzą się Polakom z ich codziennością – mówił Paweł Piskorski w programie Fakty po faktach.

Takie instytucje jak Trybunał Konstytucyjny są głównym strażnikiem naszych wolności. I to nie tylko wolności osobistych, ale tez wolności socjalnych. Jesli dzisiaj politycy PiSu mówią otwarcie, że Trybunał Konstytucyjny musi zmienić swój skład, bo inaczej mógłby zatrzymać niektóre rzeczy , które chcą w Polsce przeprowadzić albo inny polityk mówi, że nad prawem powinno być dobro Narodu, to zasadnicze pytanie brzmi kto będzie rozstrzygał co to jest dobro Narodu? Oni (czyt.PiS) będą rozstrzygać. To są najgorsze możliwe tendencje.

– kontynuował Paweł Piskorski. Lider Stronnictwa Demokratycznego ocenił tez zachowanie Platformy Obywatelskiej podczas głosowania nad Trybunałem Konstytucyjnym:

Nie rozumiem, jak Platforma Obywatelska tak zagrożona sama działaniem PiSu nawet nie chciała dać świadectwo obecności. Jeśli nie zmienią tej polityki to zejdą do poziomu małej partii.

całość rozmowy tu od 13.30 sek.